Preloader
 

Audyt Google Analytics

Usługa adytu Google Analytics dotyczy 2 obszarów:

 1. Audyt wdrożenia usługi Google Analytics
 2. Analiza ruchu w domenie lub aplikacji

Masz wątpliwości co do poprawnie mierzonych konwersji w swoim GA? Widzisz dziwne zachowania użytkowników? Może na stronie jest dużo botów? A może masz niewiarygodnie niski czas spędzony na stronie lub nagłe zmiany w zachowaniach użytkowników po migracji? Jeśli tak to oferta audytu konta Google Analytics jest skierowana właśnie do Ciebie. Skorzystaj z kompleksowych rozwiązań AUDYTU WDROŻENIA GOOGLE ANALYTICS.

Z czego składa się audyt konta Google Analytics?

Przeprowadzony Audyt Google Analytics składa się z:

 • Pliku excel – zawierającego wszystkie obszary dotyczące audytu z przypisanymi punktami oraz procentem realizacji.
 • Prezentacji PDF – zawierającej omówienie najważniejszych obszarów audytu oraz rekomendacje
 • Konsultacje – po zakończeniu audytu oraz przesłaniu jego wyników umówimy się na spotkanie. Możemy je przeprowadzić stacjonarnie lub w formie zdalnej. W ramach oferty audytu przysługują Ci dodatkowo 2 godziny konsultacji.

Wszystkie pliki audytu otrzymasz po jego zakończeniu. Możesz je wykorzystać do okresowego sprawdzenia konta Analytics.

Dlaczego warto?

Oszczędź swój czas i outsourcuj usługi wdrożenia, konfiguracji czy audytu konta Google Analytics. Poprawnie zbierane dane są kluczem do skutecznie prowadzonych działań online marketingu. Ten bezcenny zbiór danych pozwala nam na poprawienie efektywności w wielu obszarach.

Jeśli jesteś specjalistką/specjalistą na podstawie takiego audytu zyskasz pewność, że Twoje konto jest poprawnie skonfigurowane, nie ma w nim błędów a wszystkie dane gromadzisz prawidłowo. Dodatkowo rozbuduję je w wielu obszarach, wgram swoje rozwiązania, przekażę swój know how.

Audyt wdrożenia Google Analytics powinien być przeprowadzany okresowo. Musisz mieć pewność, że Twoje dane zbierane są prawidłowo.

I co dalej?

Ze względu na złożoność usługi GA oraz często potrzebę wsparcia programisty proces usuwania błędów może być czasochłonny a sam audyt może stanowić jedynie początek dalszych prac. Współpracując z opiekunami od Google oraz specjalistami z zakresu GA 360 i programistami jestem w stanie przeprowadzić cały proces wdrożenia poprawek od A do Z w każdym środowisku GA.

Jeśli decydujesz się na audyt Google Ads to w większości przypadków rekomenduję rozszerzyć go o przeprowadzenie Audytu Google Analytics.

Kogo wybrać do audytu Google Analytics

W tym zakresie należy poszukać specjalisty z doświadczeniem w podobnych audytach. Konto GA oferuje wiele zaawansowanych opcji szczególnie w zakresie monitorowania celów, zdarzeń czy e-commerce i mogą być tu potrzebne szerokie kompetencje audytora. Zachęcam do kontaktu i skorzystania z mojej oferty.

Analiza ruchu

Jeśli mamy pewność, że nasze dane zbierane są poprawnie to możemy przejść do analiz zebranego ruchu. W tym obszarze bardzo często wspieram analizy o dane pochodzące z innych narzędzi takich jak Yandex, Facebook czy dane zebrane w pozostałych kanałach Social Media. Analiza ruchu w Google Analytics dotyczy kilku kluczowych obszarów:

 • Analiza użytkowników
 • Analiza źródeł ruchu
 • Analiza zachowań w witrynie
 • Analiza konwersji

W trakcie prowadzonej analizy staram się znaleźć zależności, trendy czy anomalie, które możemy przełożyć na poprawienie jakości prowadzonych prac marketingowych. Zdarza się, że przychodzi do mnie klient z konkretnym problemem. Wówczas cały audyt oraz analiza jest prowadzona w celu jego rozwiązania.

Co pomoże nam określić Analiza Google Analytics:

 • pomoże nam w przygotowaniu person,
 • uzyskamy informacje przydatne w procesie poprawy UX,
 • wskaże obszary, które warto przetestować,
 • uzyskamy dokładniejsze informacje o skuteczności kanałów marketingowych,
 • modelowanie atrybucji
 • wskażemy bestselery czy uzupełnimy macierz BCG o dane konkretnych grup produktów

Poprzez kompleksową analizę ruchu wraz z audytem konta damy podstawy do dalszych prac analitycznych. Jeśli potrzebujesz stałej opieki w tym obszarze skontaktuj się.

Dodaj komentarz