PimCore

Cyfrowa transformacja dla wielu firm okazała się ogromnym wyzwaniem. Przejście do przestrzeni usług zdalnych i internetowej reklamy może się jednak okazać znacznie prostsze w momencie, gdy ma się do tego odpowiednie narzędzia. Jednym z nich jest platforma Pimcore, która stanowi wyspecjalizowany kompas w świecie współczesnego marketingu.

Czym jest platforma Pimcore?

Platforma Pimcore to oprogramowanie open-source dla przedsiębiorstw, które oferuje dziesiątki możliwości zarządzania cyfrowymi danymi oraz doświadczeniami klientów. Wyróżnia się ono szczególnie wielokanałową naturą – to jedno z niewielu narzędzi, które pozwala na pozyskiwanie danych z wielu kanałów oraz urządzeń w tym samym czasie. Platforma Pimcore posiada kilkanaście zaawansowanych technologiczne komponentów, które są w stanie błyskawicznie zebrać dane i zasoby cyfrowe niezbędne dla danego przedsiębiorstwa. Dzięki temu można je następnie wygodnie analizować, zbierać, przetwarzać, i wreszcie wykorzystywać je do poprawienia swojego biznesu.

Jakie funkcje oferuje Pimcore?

Platforma Pimcore w standardowej wersji składa się z sześciu narzędzi, które pozwalają w kompleksowy sposób analizować, zbierać i przetwarzać dane z różnych źródeł. Należą do nich:

  • Product Information Management – wygodne narzędzie pozwalające na synchronizację informacji o produktach w wielu obsługiwanych kanałach jednocześnie. Idealne narzędzie do integracji wielu źródeł informacji i aktywnego wprowadzania zmian.
  • Master Data Management – rozwiązanie, które pozwala na zebranie danych w obrębie różnorodnych platform i systemów. Pozwala na zarządzanie elementami master record takimi jak: hierarchia, struktura, walidacja, wersjonowanie i wzbogacanie o atrybuty, opisy, tłumaczenia, dokumentację i inne powiązane dane.
  • Digital Asset Management – oprogramowanie służące do scentralizowania danych dla różnego rodzaju mediów, w tym zdjęć, grafik, dokumentów czy filmów. To narzędzie, które jest kluczem do kompleksowego zarządzania doświadczeniami użytkownika w cyfrowych kanałach.
  • Customer Data Platform – ta część platformy Pimcore pozwala na zbieranie i magazynowanie danych dotyczących klientów. Pozwala to uzyskać wgląd w podejmowane przez nich akcje oraz wytypowanie profili użytkowników najbardziej skłonnych do zrealizowania konwersji.
  • Digital Experience Platform – narzędzie do zarządzania, dostarczania i optymalizacji cyfrowych doświadczeń dla różnych grup docelowych – i to w różnych kanałach. Idealny wybór do ciągłego monitorowania ścieżki klienta niezależnie od miejsca, w które go ona powiedzie.
  • Digital Commerce Platform – element platformy, który szczególnie zainteresuje osoby nastawione na wielokanałową sprzedaż. Zawiera modułowy framework handlu mikrousługami, które stają się kluczem do sukcesu dla wielu biznesów.

Dlaczego warto postawić właśnie na Pimcore?

Już sama różnorodoność oferowanych opcji sprawia, że Pimcore jest idealnym wyborem dla osób ceniących sobie kompleksowe podejście bez wykorzystywania dziesiątek różnych aplikacji. Ta platforma z pewnością spełnia to wymaganie. Każdy z jej modułów został bowiem zaprojektowany, by odpowiadać na konkretne potrzeby biznesowe – w tym także i Twoje.

Dodatkowo platforma Pimcore odpowie także na potrzeby Twoich klientów. To właśnie dzięki niej możesz zoptymalizować ich doświadczenia i dopasować ścieżkę, którą mają podążać w wielu kanałach, do nawet najbardziej skrywanych oczekiwań. A to wszystko jednocześnie oszczędzając czas i pieniądze. Platforma Pimcore pozwala bowiem na optymalizację budżetu marketingowego i skierowanie prowadzonych dzięki niemu działań do zainteresowanych grup docelowych. To wszystko przekłada się z kolei na większy poziom konwersji i zadowolenie samych użytkowników.

Poznaj obsługę Pimcore w naszym wykonaniu

Platforma Pimcore otwiera przed firmami wiele nowych drzwi – a my możemy Ci pokazać, który z ich progów najlepiej jest przekroczyć w Twoim przypadku. Pracujemy z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi marketingowych już od lat i wiemy dokładnie, jak przekuć ich ogromy potencjał w Twój sukces. Skontaktuj się z nami i poznaj nasze możliwości.