SEO techniczne

SEO techniczne – od profesjonalistów dla profesjonalistów

SEO to coś więcej niż tylko linkowanie czy ingerencja w treści. To także szereg działań, które są prowadzone w samej infrastrukturze strony. Zmieniają one nie tylko jej pozycję w wyszukiwarkach, ale także w oczach klientów, którzy dzięki optymalizacjom technicznym mogą wygodniej korzystać z serwisu.

Optymalizacja strony dla botów i… klientów

Dlaczego SEO techniczne jest tak kluczowe w procesie pozycjonowania? Bo ma ono wpływ na całość odbioru strony – niezależnie od tego, czy spogląda na nią robot Google, czy zainteresowany usługą bądź produktem klient.

To właśnie optymalizacje on-site pozwalają na pozbycie się problemów, z którymi do tej pory zetknął się każdy użytkownik internetu. Wolne ładowanie, kłopoty z wczytaniem obrazów czy dziwnie wyglądająca strona w wersji mobilnej to czynniki, które skutecznie zachęcają klientów do zamknięcia witryny, a roboty Google – do udania się na inną stronę. Odpowiednie przygotowanie strony dla obu tych grup jest zatem kluczowe nie tylko w czasie pozycjonowania, ale także codziennego użytkowania strony.

Czemu warto postawić na techniczne SEO?

Optymalizacja techniczna stron internetowych jest podstawą procesu pozycjonowania i jego niezbywalnym elementem. Taka ingerencja w architekturę strony ułatwia przemieszczanie się po stronie robotów Google. Im ich podróż po stronie jest łatwiejsza, tym większą mamy szansę na wysoką pozycję na wybrane frazy. Niepoprawnie wprowadzone bądź wręcz nieobecne optymalizacje skutecznie utrudniają crawling, co przekłada się na mniejszą indeksowalność podstron oraz niższe pozycje w wyszukiwarce.

SEO techniczne zmaga się z wieloma różnorodnymi problemami wynikającymi z niepoprawnej infrastruktury strony. Właśnie dlatego wymaga bardzo kompleksowego podejścia, które obejmie coś więcej niż tylko kolejne linijki kodu. Nasze działania nie skupiają się tylko i wyłącznie na jednym aspekcie – do optymalizacji na stronie podchodzimy kompleksowo, bez z góry narzuconych schematów. Takie podejście pozwala nam rozwiązywać problemy wynikające ze złej optymalizacji technicznej witryny, takie jak:

 • Źle ustawione przekierowania
 • Niepoprawna struktura adresów URL
 • Błędy 404 i inne
 • Niepoprawne, brakujące bądź nieaktualne mapy strony
 • Błędy w pliku robots.txt bądź jego brak.
 • Szyfrowanie strony (protokół HTTPS)
 • Problemy z szybkim ładowaniem strony w wersji mobilnej i na komputery
 • Trudności z poprawnym ładowaniem strony
 • Duplikacja treści.
 • Problemy wynikające z niepoprawnego zastosowania wersji językowych.
 • Problemy z indeksowaniem

To jednak dopiero zarys naszych możliwości, które nie są ograniczane przez wiedzę pojedynczej osoby. Nasze SEO techniczne to efekt współpracy specjalistów z tej dziedziny z developerami, co umożliwia nam pokonywanie każdego rodzaju problemów – nawet tych niespodziewanych.

Największe korzyści SEO technicznego

Inwestując swój czas oraz środki w pozycjonowanie techniczne możesz oczekiwać konkretnych efektów. Do najważniejszych zaliczamy:

 1. Ułatwienie dostępu na wszystkich urządzeniach oraz osób niepełnosprawnych.
 2. Lepszy czas wczytywania strony bezpośrednio przekładający się na konwersję.
 3. Większe bezpieczeństwo.
 4. Lepszą indeksację przez roboty.
 5. Wyższe pozycje. Dobrze zoptymalizowana strona znacznie łatwiej się pozycjonuje. Zdarza się, że wystarczą doraźne działania w zakresie pozyskiwania linków oraz tworzenia marketingu treści. 

Techniczna optymalizacja oparta na twardych danych

Nie bazujemy w naszych działaniach na przeczuciach; nie mierzymy też nic „na oko”. Każda czynność, jaką wykonamy na Twojej stronie, będzie oparta na danych i informacjach dostarczonych przez profesjonalne narzędzia. Przed rozpoczęciem prac wykonujemy szczegółowe audyty SEO. Nie ograniczamy się tutaj wyłącznie do Google Search Analytics czy Google Search Console – choć ich również nie zabraknie w naszej szczegółowej analizie. Do naszej – i Twojej – dyspozycji są zewnętrzne platformy, aplikacje i witryny, które pomagają nam jasno wyznaczać cele każdego naszego działania. Majestic, Ahrefs, Gtmetric czy Siteliner to jedynie część z technologii, jakie wykorzystujemy każdego dnia by realizować kolejne założenia naszych działań – wszystko po to, by Twoja firma mogła się prezentować jeszcze lepiej.

Przepis na sukces dostosowany do Twoich potrzeb

Nie ma jednej metody, która gwarantowałaby właściwe działanie SEO technicznego. Nasz przepis na sukces bazujemy zatem na Twoich potrzebach i problemach, z którymi boryka się Twoja strona. Indywidualna analiza architektury witryny i towarzyszących jej elementów pozwala nam działać precyzyjnie, a także wydajnie – tak, aby przekuć nasze cele w Twój sukces.

Jesteś zainteresowany? Dołącz do nas.